


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.5 mm |
| Width | 2.48 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 280 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Collector Current | 1 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 32 V |
| Transition Frequency | 280 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 32 V |
| Max Breakdown Voltage | 32 V |
| Gain Bandwidth Product | 280 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 400 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| hFE Min | 82 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 1171
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20544
Ext.Price$0.20544
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20544 | $0.20544 |
| 10 | $0.18466 | $1.84660 |
| 50 | $0.16598 | $8.29900 |
| 100 | $0.14655 | $14.65500 |
| 500 | $0.12940 | $64.70000 |
| 1000 | $0.12457 | $124.57000 |
| 3000 | $0.11992 | $359.76000 |
| 5000 | $0.11544 | $577.20000 |
